Čo je zvrhlé podľa Plus7dní?

20.7.2012 o 15:54 (upravené 20.7.2012 o 16:31) | Karma článku: 19.81 | Prečítané  17458-krát

Som bývalá asistentka Daniela Lipšica. Organizovala som v kampani 2010 pre Daniela akciu „Lipšic v obývačke“, v súčasnosti organizujem ako dobrovoľníčka akciu „Lipšic na grile“.

V roku 2010 malo niekoľko médií vrátane denníka SME záujem napísať článok o predvolebnej aktivite Daniela Lipšica, v rámci ktorej chodil diskutovať s občanmi o politike do ich obývačiek. Dlho sme s Danielom a Jankou Žitňanškou váhali, či je vôbec vhodné žiadať od ľudí, ktorí ich pozvali, aby súhlasili aj s prítomnosťou novinárov. Daniel s Jankou si boli vedomí veľkorysosti ľudí, ktorí im otvoria svoje dvere a v žiadnom prípade nechceli, aby to niekedy kvôli novinárom ľutovali. A tak sme dali novinárom podmienku, že o Danielovi a Janke môžu písať čo chcú, ale nebudú v zlom písať o ľuďoch, ktorí ich pozvali. Bola to korektná dohoda a ukázala sa byť prijateľná aj pre médiá, takže sme nemali žiaden problém.

Pred dvoma týždňami sa nám ozvala redaktorka týždenníka Plus7dní, že by chceli napísať článok o návštevách, počas ktorých Daniel a Janka popri diskusii s voličmi robia pre nich hamburgery. Po skúsenosti s obývačkami som novinárke povedala, že s tým nie je problém pod jedinou podmienkou, že o hostiteľoch nebude písať nijako zhadzujúco alebo urážlivo. Opäť s tým, že o Danielovi, Janke Žitňanskej a v tomto prípade aj o Martinovi Bartovi, môžu napísať čo chcú. Slovo dalo slovo a ja som presvedčila jednu z rodín, ktoré mali záujem o diskusiu s politikmi, že sa môžu spoľahnúť a ak pustia do svojho domu aj novinárov, nič zlé si o sebe neprečítajú.

Tento týždeň vyšiel v Plus7 dní číslo 30 na str. 16 článok, kde sa o tejto rodine píše ako o skupine maturantov „ktorí si chceli osviežiť leto ... zvrhlou kratochvíľou".

Zavolala som redaktorke, ktorá bola s nami na návšteve s otázkou, prečo nedodržala dohodu. Dozvedela som sa, že ju to mrzí, ale článok nepísala ona, ale zástupca šéfredaktora Michal Hlaváč, ktorý na návšteve nebol.

Zavolala som pánovi Hlaváčovi. Bolo to pre mňa poučné, lebo mi stačilo 20 minút aby som pochopila, prečo ľudia  otvoria svoje dvere radšej politikom ako niektorým novinárom.

Je mi skutočne ľúto, že v tomto prípade sme rodinu, kde sme sa cítili tak príjemne a ktorá nám dala toľko pozitívnej energie neubránili pred novinárom, v ktorého svete je dikusia voličov s politikmi zvrhlá aktivita.

Pán Šiška, prijmite prosím ospravedlnenie celej Vašej rodine a priateľom za to, že sme nedokázali dodržať svoj sľub a uverili sme redakcii Plus7dní, že sa na ich slovo dá spoľahnúť.

PS: Pán Hlaváč, na fotografii, ktorú ste zverejnili, nie je maturant, ale violončelista SND. Keby ste tam boli, tak by ste to samozrejme vedeli.

Hlavné správy

ZAHRANIČIE

Na Chalkidikách je to ako v Karibiku, dostanete sa tam na jednu nádrž

Tyrkysové more nájdete na prostrednom „prste“ gréckeho polostrova.

KOMENTARE.SME.SK

Cieľom RT je klamstvo. Bez Ruska v názve to ide lepšie

Keď novinári odídu po rokoch klamstva, nie je to hrdinstvo.

TECH.SME.SK

Objasnili pôvod záhadného kráteru na Sibíri

Predbežný vedecký výskum vysvetľuje, ako vznikli záhadné diery v zemi.


Už ste čítali?